Co zabrać ze sobą na wyjazd na narty?

Nie zawsze zimowa aura rozpieszcza, dlatego na zimowy urlop najlepiej wybierać przede wszystkim znane górskie ośrodki narciarskie, gdzie można liczyć na niemal idealne warunki do szusowania po śniegu. Taki tygodniowy urlop skutecznie naładuje nam akumulatory i sprawi, że chętniej wrócimy do codziennych obowiązków. Jak się spakować na wyjazd na narty? 

Sprzęt narciarski 

Jeśli pakujemy się w pośpiechu, to nawet nasz sprzęt narciarki, a przynajmniej jego niektóre elementy, mogą pozostać w domu. Nie używamy ich na co dzień, a jedynie kilka razy w roku, więc bardzo łatwo o to, że o jego pewnych elementach możemy po prostu zapomnieć. Dlatego sprzęt narciarski warto już wcześniej przygotować. O czym koniecznie trzeba pamiętać? To przede wszystkim narty, buty zimowe męskie narciarskie, kije, gogle i kask, ale tę listę zdecydowanie warto uzupełnić jeszcze o takie akcesoria jak ski-rzep, którym zepniemy narty i będzie nam je dużo wygodniej nosić, pokrowiec na narty, torbę na buty, ochraniacze na kolana i plecy, folię NRC, nieduży plecak na stok, w którym pomieścimy niezbędne rzeczy, np. telefon i portfel. Przydadzą się także okulary przeciwsłoneczne, nieduży termos, a nawet chemiczne ogrzewacze, gdy dłonie mocno zmarzną. Najlepiej to wszystko mieć ze sobą – zakupy zapomnianych akcesoriów już na miejscu niepotrzebnie nadszarpnie nasz wycieczkowy budżet. 

Odzież narciarska 

To, co założymy na siebie, gdy udajemy się na stok, to niezwykle istotna sprawa, ponieważ decydująco wpływa na nasze poczucie komfortu w zimowych warunkach. Strój narciarski powinien składać się z trzech warstw – wewnętrznej, która ma bezpośredni kontakt z ciałem i zapewnia właściwą termoizolację. Tutaj warto postawić przede wszystkim na bieliznę termoaktywną. Drugą warstwę stanowią elementy garderoby, które mają nas jeszcze dogrzać. Są to więc dodatkowe  t-shirty, bluzy, spodnie, które zakładamy adekwatnie do swoich potrzeb. Ostatnią warstwę zewnętrzną stanowią takie ubrania, które zapewnią nam ochronę przed warunkami pogodowymi, czyli wodą, wiatrem i śniegiem. Nie możemy więc zapomnieć zabrać ze sobą kurtki i spodni narciarskich, a także takich elementów jak ciepła i dobrze izolująca czapka, rękawice, komin i co najmniej klika par skarpet narciarskich. 

Nie samym śniegiem człowiek żyje

Oczywiście wyjazd na narty to także czas spędzony w inny sposób, szczególnie wieczorami, gdy wybieramy się na rozgrzewającą kolację w klimatycznej restauracji. Nie można więc zapomnieć o odpowiedniej garderobie, którą włożymy na takie sytuacje. Są to zarówno wygodne spodnie, swetry, jak i ciepłe buty zimowe męskie, które sprawdzą się do chodzenia po zaśnieżonych, zabłoconych, a często także oblodzonych chodnikach. Oprócz dodatkowych ubrań nie można także zapomnieć o niezbędnych kosmetykach do codziennej pielęgnacji, w tym kremie na mróz i najlepiej z filtrem, o podstawowej apteczce, ładowarce, latarce czołówce, a także piżamie i klapkach pod prysznic. Warto także zabrać ze sobą jedzenie, które zabierzemy ze sobą do plecaka na stok. Może to być czekolada, orzechy czy batony energetyczne.