Dostałaś karnet na siłownię, ale nie masz odpowiednich ubrań do ćwiczeń? Sprawdź, w co powinnaś się zaopatrzyć!

Pierwsze wyjście na siłownię może nieco stresować. Nie bardzo wiadomo, jak się zachować, a przede wszystkim, co włożyć. Warto zatem zorientować się, jaki damski strój idealnie połączy wygodę z modnym stylem i zapewni przy okazji bezpieczeństwo. 

Kompletowanie damskiego ubrania na siłownię

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na krój stroju, który powinien być dobrze dopasowany do sylwetki. Zbyt ciasny będzie krępować swobodę ruchów. Z kolei za obszerny stwarza ryzyko przypadkowego zaplątania się w nogawki lub rękawki. Druga kwestia to odpowiednia tkanina, dzięki której pot zostaje odprowadzany na zewnątrz. Dlatego lepiej zrezygnować z miłej w dotyku bawełny, ponieważ dość szybko wchłania wilgoć. Przepocona koszulka nie tylko jest nieprzyjemna dla ciała, ale też może powodować rozwój infekcji. W przypadku intensywnego treningu na siłowni należy sięgać po syntetyczne materiały sportowe. 

Niezbędne elementy stroju na siłownię dla pań

Kilka rzeczy okazuje się absolutnie koniecznych, więc przed pierwszym wyjściem na siłownię warto się w nie zaopatrzyć.

1. Sportowy stanik

Dzięki niemu biust ma zapewnioną dobrą ochronę i jest skutecznie podtrzymywany. Najlepiej zdecydować się na bezszwowy, aby nie ryzykować pojawieniem się podrażnień. Powinien też być przewiewny i elastyczny. Najlepszy jest z szerokimi ramiączkami i z odpowiednio dopasowanym obwodem. 

2. Koszulka na siłownię

Jej krój należy dobrać do indywidualnego gustu. Niektóre panie preferują luźniejsze T-shirty, z kolei inne wolą odkrywający brzuch crop-top. Ważne, aby czuć się komfortowo i bez problemu wykonywać wszystkie ćwiczenia. Jak już wcześniej wspomniano do treningów sprawdzają się koszulki z poliestru, ponieważ charakteryzuje się niskim poziomem wchłanialności potu i jednocześnie gwarantuje efektywną wentylację. 

3. Spodnie do ćwiczeń

Zdecydowanie najwygodniejsze są legginsy, i to najlepiej te ze średnim lub wyższym stanem. To, jak istotny jest krój legginsów, można się przekonać już po pierwszych przysiadach czy wykrokach. W okresie letnim niektóre panie decydują się krótkie spodenki, które obowiązkowo muszą mieć nogawki umożliwiające pełen zakres ruchu oraz gumkę lub sznureczek w pasie. 

4. Bluza

Ten element stroju może niekoniecznie sprawdza się podczas ćwiczeń na siłowni, ale okazuje się niezastąpiony przy wejściu na salę, zanim jeszcze rozgrzeją się mięśnie i po skończonym treningu. 

Jakie wybrać buty na siłownię?

Oczywiście na trening nadają się wyłącznie wysokiej jakości buty sportowe. Podczas wyboru należy zwrócić szczególną uwagę na podeszwę, która powinna być gumowa. Dzięki temu zapewnia stabilność, a nawet przy dynamicznych ćwiczeniach nie grozi poślizgnięcie się, które mogłoby skutkować urazem. Warto też przyjrzeć się, czy w butach sportowych jest amortyzująca podeszwa wewnętrzna, aby ochronić swoje więzadła i stawy przed kontuzjami. Na komfort treningu ma również wpływ przewiewna cholewka, która zapobiega poceniu się stopy oraz jej przegrzewaniu. Nie bez znaczenia okazuje się wygląd obuwia sportowego – przecież nawet na siłowni każda pani pragnie prezentować się modnie.

Jeśli szukasz odzieży sportowej w dobrej cenie sprawdź Black Friday ubrania.